Ewangelia wg Św. Bartłomieja

Autor: Draco Volantus, Gatunek: Proza, Dodano: 28 kwietnia 2013, 12:37:32, Tagi:  dwoje na pięćdziesięciu gwałcicieli nie byo molestwanych w dzieciństwie

Słońce zaszło już za widnokrąg. Jezus widząc, że kilkoro spośród tych, którzy przyszli wysłuchać kazania zostało, udał się na pagórek i nakazał swoim uczniom, żeby przyprowadzali ich ze sprawami, a On będzie ich przyjmował. I przyszedł do niego mężczyzna dziwnej postury. Padł na kolana i rzekł << Jestem hermafrodytą >> Wtedy Jezus położył mu obie dłonie na głowie i pobłogosławił mu mówiąc <<Idź i nieś swój Krzyż >> Człowiek ucałował obie dłonie Jezusa i odszedł. Następnie przyszła kobieta z synkiem. Ona również padła na kolana i rzekła << Mój jedyny syn cierpi na autyzm >> Wtedy Jezus chwycił ją dłońmi pod uszami i podniósł jej głowę, aby spojrzała mu w oczy. A w jego oczach był spokój i smutek. I pocałował ją w czoło i powiedział << Idź i nieś swój Krzyż >> Matka rozpłakała się zraszając Jezusa ręce swoimi łzami i odeszła.

***

Bartłomiej wstał gwałtownie od stolika odrzucając pióro i podszedł do okna. 'To wszystko na nic', pomyślał. 'Ludzie nie chcą czytać o takich wydarzeniach z życia Jezusa. Wolą przeczytać, że uzdrawiał opętanych, epileptyków i paralityków. Że błogosławił ubogim i niemowlętom.' Słońce stało jeszcze wysoko. Bartłomiej odetchnął głęboko, podniósł pióro i znowu usiadł.

***

O brzasku Jezus zjawił się znowu w świątyni. Cały lud schodził się do niego, a on usiadłszy nauczał ich. Wówczas uczeni w Piśmie i faryzeusze przyprowadzili do niego mężczyznę, którego pochwycono na gwałcie, a postawiwszy go pośrodku powiedzieli do niego << Nauczycielu tego mężczyznę dopiero pochwycono na gwałcie. W Prawie Mojżesz nakazał nam takich kamienować A ty co mówisz? >> Mówili to wystawiając go na próbę, aby go oskarżyć. Lecz Jezus nachyliwszy się pisał palcem po ziemi, a następnie odszedł. A na ziemi było napisane << Niech i tak będzie >>

Komentarze (7)

 • Tagi: dwoje na pięćdziesięciu gwałcicieli nie byo molestwanych w dzieciństwie

 • dobre, mocne i w zgrabny sposób niesie meritum.

  • N. F.
  • 28 kwietnia 2013, 14:01:31

  Poczytał trochę Pismo Św., tu zmienił, tam przeinaczył i już nyśli, że robi zajebistą literaturę. Nic z tych rzeczy.

 • nyślę więc ciastem.

  • N. F.
  • 28 kwietnia 2013, 15:12:07

  Łaaał. Pierwszy riposter w Polsce.
  Bu bu bu bu bu.
  Mam pierwsze ex aequo:)

  • . .
  • 28 kwietnia 2013, 21:19:32

  "Jezusa ręce swoimi łzami"- chyba "ręce Jezusa(...)" jednak lepiej. Drako, znalazłam ostatnio w dziale poradnikowym piękną wskazówkę odnośnie kupowania spodni przez Internet:
  "Jeżeli masz wątpliwości - nie kupuj! Zaoszczędzisz przez to wydatków na przesyłki".
  Myślę, że to cudownie rozwiąże Twoje skomplikowane problemy natury przyodziewkowej.

 • ano 'ręce jezusa'. a od spodni się zaczęło tylko,
  teraz już kupiłem cauą garderobę przez internet :D

Musisz być zalogowany, żeby dodawać komentarze. Zaloguj się
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się